Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Νέα - Ειδήσεις

Νέα - Ειδήσεις

09.03.2023

Δευτέρα 13 Μαρτίου 2023 - Διάλεξη του Καθηγητή της Οδοντιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου της Πεννσυλβάνια κ. Γεωργίου Χατζησιεγκαλλή

«Περιοδοντική νόσος και συστεμικές συννοσηρότητες: αιτιοπαθογενετική συσχέτιση και θεραπευτικές προσεγγίσεις» Αίθουσα Συνεδριάσεων, ώρα 12.00-14.00

Σας γνωρίζουμε ότι το Εργαστήριο της Περιοδοντολογίας της Οδοντιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών, έχει την τιμή να φιλοξενήσει τον διακεκριμένο «Thomas W. Evans Centennial» Καθηγητή κ. Γεώργιο Χατζησιεγκαλλή D.D.S., Ph.D. της Οδοντιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου της Πεννσυλβάνια, ο οποίος θα μιλήσει τη Δευτέρα 13 Μαρτίου 2023 στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του 5ου ορόφου και ώρα 12.00-14.00, με τίτλο: «Περιοδοντική νόσος και συστεμικές συννοσηρότητες: αιτιοπαθογενετική συσχέτιση και θεραπευτικές προσεγγίσεις».

Επισυνάπτεται σύντομο βιογραφικό σημείωμα του ομιλητού.

Καθηγητής Φ. Μαδιανός
Διευθυντής του Εργαστηρίου Περιοδοντολογίας