Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Νέα - Ειδήσεις

Νέα - Ειδήσεις

16.03.2021

Διαδικτυακή Εξέταση Μεταπτυχιακών φοιτητών Εργαστηρίου Παιδοδοντιατρικής από εξωτερικό εξεταστή.

Oι μεταπτυχιακές φοιτήτριες του Εργαστηρίου Παιδοδοντιατρικής του Τμήματος Οδοντιατρικής, ΕΚΠΑ παρουσίασαν διαδικτυακά τα κλινικά περιστατικά τους και τις διπλωματικές εργασίες τους, στον εξωτερικό εξεταστή Prof. N. Kraemer του Πανεπιστημίου Giessen (Γερμανίας). Η διαδικτυακή εξέταση είχε εξαιρετική επιτυχία παρά τις δύσκολες συνθήκες που έχουν διαμορφωθεί λόγω της πανδημίας Covid-19. Στην επιστολή του ο εξεταστής αναφέρει ότι οι μεταπτυχιακές φοιτήτριες ήταν πολύ καλά προετοιμασμένες, είχαν σφαιρική γνώση των θεμάτων που παρουσίασαν και απάντησαν στις ερωτήσεις του με ευκρίνεια. Σύμφωνα με τον Prof. Kraemer, το μεταπτυχιακό πρόγραμμα εξειδίκευσης στην Παιδοδοντιατρική στην Αθήνα, είναι ένα από τα καλύτερα στην Ευρώπη.

Από το Εργαστήριο Παιδοδοντιατρικής