Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Νέα - Ειδήσεις

Νέα - Ειδήσεις

Δράση ενημέρωσης για τη στοματική υγεία σε μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου

Την Παρασκευή 7 Απριλίου 2023, ο 5ετης φοιτητής της Οδοντιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ κ. Μάρκος Αμαργιανιτάκης, ο μεταπτυχιακός φοιτητής του προγράμματος της Αντιμετώπισης του Στοματοπροσωπικού Πόνου και Γναθολογίας κ. Γιάννης Καλοδούκας και η οδοντίατρος απόφοιτη της σχολής μας κ. Ευγενία Γρηγοριάδη πραγματοποίησαν πρόγραμμα ενημέρωσης σχετικά με τη στοματική υγεία σε μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου στα ιδιωτικά εκπαιδευτήρια «Πολύτροπη Αρμονία» και «Πολύτροπη». Όπως και σε αντίστοιχες προηγούμενες δράσεις τους εξασφάλισαν το έντονο ενδιαφέρον μαθητών και καθηγητών και επίλυσαν πολλές απορίες σχετικά με τη διασφάλιση της καλής στοματικής υγείας σε όλη τη διάρκεια της ζωής. Η δράση διεξήχθη υπό την εποπτεία της Αναπλ. Καθηγήτριας κ. Αικατερίνης Δοντά, μέλους της Επιτροπής Κοινωνικών Δράσεων της Οδοντιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ.

κ. Μάρκος Αμαργιανιτάκης    κ. Ευγενία Γρηγοριάδη

κ. Γιάννης Καλοδούκας    κ. Μάρκος Αμαργιανιτάκης