Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Νέα - Ειδήσεις

Νέα - Ειδήσεις

18.11.2022

Eκδημία του Ομότιμου Καθηγητή του Τμήματος Οδοντιατρικής ΕΚΠΑ Κωνσταντίνου Αλεξανδρίδη

Με ιδιαίτερη θλίψη πληροφορηθήκαμε την εκδημία του Ομότιμου Καθηγητή του Τμήματος Οδοντιατρικής ΕΚΠΑ  Κωνσταντίνου Αλεξανδρίδη. Ο εκλιπών υπηρέτησε με αφοσίωση στην Κλινική Στοματικής και Γναθοπροσωπικής Χειρουργικής, της οποίας διετέλεσε Διευθυντής επί σειρά πολλών ετών, διατηρώντας άριστες σχέσεις με τους συναδέλφους τους και επιδεικνύοντας ιδιαίτερη αγάπη για τους φοιτητές και τους ασθενείς του.

Εκ μέρους του συνόλου των μελών ΔΕΠ, του προσωπικού και των φοιτητών του Τμήματός μας, εκφράζουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια στην οικογένειά του.

Η εξόδιος ακολουθία θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 19 Νοεμβρίου στις 11:00 π.μ. στο Κοιμητήριο Κηφισιάς.

Καθηγητής Νικόλαος Νικητάκης
Πρόεδρος Τμήματος Οδοντιατρικής, ΕΚΠΑ