Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Νέα - Ειδήσεις

Νέα - Ειδήσεις

13.06.2014

H ποδοσφαιρική ομάδα της Οδοντιατρικής Σχολής, Πρωταθλήτρια Ποδοσφαίρου του ΕΚΠΑ για το 2014

Την Πέμπτη 12/6/2014 η ποδοσφαιρική ομάδα της Οδοντιατρικής Σχολής κατέκτησε το τίτλο του πρωταθλητή ποδοσφαίρου του ΕΚΠΑ για το 2014, νικώντας στον τελικό την ομάδα του Παιδαγωγικού με 4-0. Στο πρωτάθλημα έλαβαν μέρος συνολικά 20 ομάδες του ΕΚΠΑ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της ομάδας είναι τα εξής:

• ΟΜΙΛΟΙ: Οδοντιατρική - Γεωλογικό 1 - 1, Οδοντιατρική - Οικονομικό  2 - 0
  • ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ: Οδοντιατρική - Ιατρική 1 - 1, (4-3 πένταλτι)
  • ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ: Οδοντιατρική - Πληροφορική  4 - 1
  • ΤΕΛΙΚΟΣ: Οδοντιατρική - Παιδαγωγικό   4 - 0

Στη φωτογραφία η Πρόεδρος της Οδοντιατρικής Καθηγήτρια κα Αικατερίνη Καραγιάννη συγχαίρει τους παίχτες της ομάδας για τη διάκριση.

ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ ΕΚΠΑ:
Μαραγκός Αλέξανδρος, Κουβαράς Γιάννης, Σίσκος Χρήστος, Φίντζος Στέλιος, Τζουρμανάς Ρίτσος, Νεραϊδιώτης Χρήστος, Σπανιάς Δημήτρης, Hamde Firas, Σωτηρόπουλος Άκης, Φώσκολος Πίνδαρος, Κασαμπάς Δημήτρης, Παπαθανάσης Νίκος, Οικονομόπουλος Γιώργος, Δημαράκης Παναγιώτης, Χάλκος Μιχάλης, Φερλστέφεν Μανόλης, Φερλστέφεν Μιχάλης, Στεργίου Μάριος.

Συγχαρητήρια στους πρωταθλητές!