Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Νέα - Ειδήσεις

Νέα - Ειδήσεις

04.04.2023

Πέμπτη 30 Μαρτίου 2023 - Επίσκεψη των Καθηγητών κκ M. Carrozzo & M. Mignogna στην Οδοντιατρική Σχολή του ΕΚΠΑ

Οι Καθηγητές, Marco Carrozzo, Professor in Oral Medicine, Newcastle University, United Kingdom, Past President of the European Association of Oral Medicine (EAOM) και Michele Mignogna, Full Professor of Oral Medicine, University of Naples Federico II, Italy, President of the Italian Society of Oral Pathology and Medicine (SIPMO), πραγματοποίησαν επίσημη επίσκεψη την Πέμπτη 30 Μαρτίου στο Τμήμα Οδοντιατρικής ΕΚΠΑ. Μεταξύ άλλων, έδωσαν διαλέξεις στο πλαίσιο του μαθήματος Στοματολογίας Ι στους 4ετείς φοιτητές μας, τις οποίες ακόμη παρακολούθησαν 5ετείς φοιτητές, μεταπτυχιακοί φοιτητές και μέλη ΔΕΠ του 4ου τομέα. Επίσης, συμμετείχαν στην παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας της κ. Αναστασίας Ανδρέου, με πολύ εποικοδομητικά σχόλια για την έρευνά της. Τους ευχαριστούμε πολύ!