Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Νέα - Ειδήσεις

Νέα - Ειδήσεις

Πρόσκληση Ενδιαφέροντος για Οδοντοτεχνικά Εργαστήρια

Κατά την προπτυχιακή εκπαίδευση των φοιτητών του Τμήματος Οδοντιατρικής  στην Ακίνητη και Κινητή Προσθετική και στα πλαίσια της Κλινικής Συνολικής Αντιμετώπισης Ασθενή (ΚΣΑΑ) πραγματοποιούνται προσθετικές αποκαταστάσεις σε συνεργασία με οδοντοτεχνικά εργαστήρια. Για το λόγο αυτό το Τμήμα Οδοντιατρικής προχωρά σε ανοικτή πρόσκληση ενδιαφέροντος προς τα οδοντοτεχνικά εργαστήρια τα οποία επιθυμούν να αναλάβουν τις προαναφερόμενες οδοντοτεχνικές εργασίες.

Τα ενδιαφερόμενα εργαστήρια θα πρέπει:

• Να ενημερωθούν για τους Όρους Συνεργασίας με την ΚΣΑΑ του Τμήματος Οδοντιατρικής ΕΚΠΑ
  • Να πληρούν τις Προϋποθέσεις Συνεργασίας Οδοντοτεχνικών Εργαστηρίων με την Κλινική Συνολικής Αντιμετώπισης Ασθενή  (ΚΣΑΑ) του Τμήματος Οδοντιατρικής ΕΚΠΑ
  • Να αποδέχονται τους όρους, τις προϋποθέσεις και το Τιμολόγιο Οδοντοτεχνικών Εργασιών
  • Να καταθέσουν Αίτηση – Δήλωση μαζί με τα Απαραίτητα Δικαιολογητικά στην Γραμματεία του Τμήματος Οδοντιατρικής ΕΚΠΑ έως την Παρασκευή 21 Iουνίου 2019 επί της οδού Θηβών 2, Γουδή, ισόγειο, νέο κτίριο, κατά τις ημέρες Δευτέρα Τετάρτη και Παρασκευή από 11:00 έως 14:00, στην κα. Αθηνά Βεργούρου (Πληροφορίες: Γραμματεία Εργαστηρίου Προσθετικής,210 746 1206, κα. Ρία Ψωφάκη).

Στην περίπτωση αδυναμίας κατάθεσης των δικαιολογητικών, το εργαστήριο θα αποκλείεται από τη συνέχεια της διαδικασίας επιλογής.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μετά την κατάρτιση της λίστας, η Οδοντιατρική Σχολή, δια εκπροσώπων της, θα μπορεί να επισκέπτεται τα συνεργαζόμενα εργαστήρια στην έδρα τους.

Ο Πρόεδρος

Φοίβος Μαδιανός, Καθηγητής