Δηλώσεις μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου 2018-19 στο Mystudies

Από Γραμματεία Τμήματος

Σύμφωνα με το Ν. 4009/2011 άρθρο 33, οι φοιτητές συμμετέχουν στις εξετάσεις των μαθημάτων τα οποία έχουν δηλώσει. Η συμμετοχή τους σε εξετάσεις μαθημάτων που δεν έχουν δηλωθεί θεωρείται άκυρη.

Παρακαλούνται οι φοιτητές του Τμήματός μας να δηλώσουν τα μαθήματα που θα παρακολουθήσουν, αλλά και θα εξεταστούν, κατά το χειμερινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2018-2019 ως εξής:

• Φοιτητής 1ου εξαμήνου. Δηλώνει τα μαθήματα μόνο του 1ου εξαμήνου.
  • Φοιτητής 3ου εξαμήνου. Δηλώνει τα μαθήματα του 3ου εξαμήνου (εξεταζόμενα και κλινικά-εργαστηριακά), καθώς και εξεταζόμενα μαθήματα του 1ου που οφείλει και θέλει να εξεταστεί, αλλά και εργαστήρια και κλινικές που τυχόν έχει παρακολουθήσει και δεν του έχει αποσταλεί ο βαθμός στη Γραμματεία του Τμήματος.
  • Φοιτητής 5ου εξαμήνου. Δηλώνει τα μαθήματα του 5ου εξαμήνου (εξεταζόμενα και κλινικά-εργαστηριακά), καθώς και μαθήματα του 1ου και 3ου εξαμήνου που οφείλει και θέλει να εξεταστεί, αλλά και εργαστήρια και κλινικές που τυχόν έχει παρακολουθήσει και δεν του έχει αποσταλεί ο βαθμός στη Γραμματεία του Τμήματος.
  • Φοιτητής 7ου εξαμήνου. Δηλώνει τα μαθήματα του 7ου εξαμήνου (εξεταζόμενα και κλινικά-εργαστηριακά), καθώς και μαθήματα του 1ου 3ου 5ου εξαμήνου που οφείλει και θέλει να εξεταστεί, αλλά και εργαστήρια και κλινικές που τυχόν έχει παρακολουθήσει και δεν του έχει αποσταλεί ο βαθμός στη Γραμματεία του Τμήματος.
  • Φοιτητής 9ου εξαμήνου. Δηλώνει τα μαθήματα του 9ου εξαμήνου (εξεταζόμενα και κλινικά-εργαστηριακά), καθώς και μαθήματα του 1ου 3ου 5ου 7ου εξαμήνου που οφείλει και θέλει να εξεταστεί, αλλά και εργαστήρια και κλινικές που τυχόν έχει παρακολουθήσει και δεν του έχει αποσταλεί ο βαθμός στη Γραμματεία του Τμήματος.

Παρακαλούνται οι φοιτητές των οποίων εκκρεμεί βαθμολογία κατά την αναπλήρωση εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2017-18 (Δεκέμβριος 2018) όπως ελέγξουν τα αποτελέσματα πριν προβούν σε δήλωση.

Παρακαλείσθε, επίσης, να δώσετε μεγάλη προσοχή στις αλλαγές του προγράμματος σπουδών (στους κωδικούς των μαθημάτων που έχουν αλλάξει υπάρχει παρατήρηση ποιοι φοιτητές οφείλουν να τα δηλώσουν).

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Από 14-12-2018 έως 13-01-2019

Διευκρινίσεις

• Όσοι φοιτητές δε διαθέτουν ηλεκτρονικό υπολογιστή, θα μπορούν να χρησιμοποιούν τους υπολογιστές της βιβλιοθήκης του Τμήματος.
    Αυτόματη δήλωση μαθημάτων δε θα γίνεται σε καμία περίπτωση από τη Γραμματεία.
  • Ο μέγιστος αριθμός μαθημάτων που ο κάθε φοιτητής μπορεί να δηλώσει, εξαρτάται από το εξάμηνο φοίτησης στο οποίο βρίσκεται, ως εξής:
  • 1ο εξάμηνο έως    7 μαθήματα
  • 3ο εξάμηνο έως  14 μαθήματα
  • 5ο εξάμηνο έως  24 μαθήματα
  • 7ο εξάμηνο έως  36 μαθήματα
  • 9ο εξάμηνο έως  53 μαθήματα
  • Επί πτυχίω έως  35 μαθήματα (χειμερινά και εαρινά)

ΠΡΟΣΟΧΗ. Οι φοιτητές δηλώνουν υποχρεωτικά τα εξεταζόμενα και κλινικά-εργαστηριακά μαθήματα του εξαμήνου που βρίσκονται. Από τα υπόλοιπα εξεταζόμενα μαθήματα δηλώνουν όσα πραγματικά μπορούν να εξεταστούν

Διευκρινίζεται ότι για την εξεταστική του Σεπτεμβρίου δεν γίνονται δηλώσεις μαθημάτων, αλλά μεταφέρονται αυτόματα όσα μαθήματα δήλωσαν οι φοιτητές για την εξεταστική του Ιανουαρίου και Ιουνίου και απέτυχαν στις εξετάσεις

ΠΡΟΣΟΧΗ! Οι φοιτητές δεν θα δηλώσουν συγγράμματα στο My stubies, αλλά μόνο τα μαθήματά τους.

• Οι φοιτητές μπορούν να μεταβάλουν τη δήλωσή τους όσες φορές επιθυμούν μέχρι τη λήξη της προθεσμίας υποβολής της. Με τη λήξη της προθεσμίας, η Γραμματεία θα λάβει υπόψη της μόνο την τελευταία δήλωση που έχει υποβληθεί, και δεν θα είναι δυνατή η τροποποίησή της.
  • Οι φοιτητές που έχουν απορίες σχετικά με το Πρόγραμμα Σπουδών και τις δηλώσεις μαθημάτων, μπορούν να προσέρχονται στη Γραμματεία του Τμήματος  κάθε Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή 11.00-14.00 για σχετικές διευκρινίσεις.

Σε περίπτωση οποιουδήποτε προβλήματος θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τη Γραμματεία του Τμήματος στα τηλέφωνα: 210 746 1105, 1121, 1140