Εκδημία Ομότιμου Καθηγητή Κωνσταντίνου Αλεξανδρίδη

Με βαθύτατη οδύνη πληροφορηθήκαμε την αδόκητη απώλεια του αγαπητού μας πρώην Διευθυντή της Κλινικής Στοματικής και Γναθοπροσωπικής Χειρουργικής του Τμήματος Οδοντιατρικής ΕΚΠΑ Ομότιμου Καθηγητή Κωνσταντίνου Αλεξανδρίδη.

Ο εκλιπών με το ήθος του, την ευσυνειδησία και τη συνέπειά του απέναντι σε ασθενείς, συναδέλφους και φοιτητές, άφησε ανεξίτηλη τη σφραγίδα του στην Κλινική Στοματικής και Γναθοπροσωπικής Χειρουργικής και την Οδοντιατρική Σχολή.

Η ακαδημαϊκή οικογένεια θρηνεί για τον πρόωρο χαμό ενός εξαιρετικού ανθρώπου και επιστήμονα.

Η Διεύθυνση και το σύνολο των μελών της  Κλινικής Στοματικής και Γναθοπροσωπικής Χειρουργικής εκφράζει τα ειλικρινή συλλυπητήρια στην οικογένεια του Κωνσταντίνου Αλεξανδρίδη.

Η κηδεία θα τελεστεί στο Κοιμητήριο Κηφισιάς, αύριο Σάββατο 19 Νοεμβρίου στις 11:00 π.μ.

Καθηγητής Χρήστος Περισανίδης

Διευθυντής Κλινικής Στοματικής και Γναθοπροσωπικής Χειρουργικής