Εκπαιδευτική Δραστηριότητα Πέμπτη & Παρασκευή 6-7.10.2022

Την επόμενη Πέμπτη 6 Οκτωβρίου και Παρασκευή 7 Οκτωβρίου 2022 δεν θα πραγματοποιηθούν οι παραδόσεις, τα εργαστήρια και οι κλινικές, προκειμένου να διευκολυνθεί η συμμετοχή των φοιτητών και των μελών Δ.Ε.Π. στο Επετειακό 40ο Πανελλήνιο Οδοντιατρικό Συνέδριο (Μέγαρο Διεθνές Συνεδριακό Κέντρο Αθηνών, 6-8 Οκτωβρίου 2022), το οποίο διοργανώνεται από την Ελληνική Οδοντιατρική Ομοσπονδία (Ε.Ο.Ο) και τον Οδοντιατρικό Σύλλογο Αττικής (Ο.Σ.Α.) με Πρόεδρο τον Καθηγητή κ. Φοίβο Μαδιανό και Συντονίστρια της Επιστημονικής Επιτροπής την Αντιπρόεδρο του Τμήματός μας, Αναπλ. Καθηγήτρια κ. Σωτηρία Γκιζάνη.
Στο κατευθυνόμενο πρόγραμμα του συνεδρίου συμμετέχει πλήθος καταξιωμένων Ελλήνων και ξένων ομιλητών, συμπεριλαμβανομένου ενός σημαντικού αριθμού μελών Δ.Ε.Π. και συνεργατών του Τμήματός μας, ενώ επίσης στο ελεύθερο πρόγραμμα του συνεδρίου θα παρουσιαστούν ενδιαφέρουσες επιστημονικές ανακοινώσεις, στις οποίες μεταξύ άλλων συμμετέχουν ενεργά προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές μας.

Ο Πρόεδρος

Νικόλαος Γ. Νικητάκης