Επείγουσα ενημέρωση για αυτοδιαγνωστικό έλεγχο (self test)

Σύμφωνα με τη νεότερη ΚΥΑ (23607) της 14-5-2021 όπως αυτή δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ με Αρ. Φύλλου 2014, σαφώς επισημαίνεται ότι για λόγους προστασίας προσωπικών δεδομένων, τα μέλη ΔΕΠ, οι προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές και το υποστηρικτικό προσωπικό θα επιδεικνύουν τη δήλωση αποτελέσματος του αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self-test), ηλεκτρονικά ή έντυπα, στη Γραμματεία της μονάδας που απασχολούνται. Όσον αφορά τους εμπλεκόμενους στην ΚΣΑΑ:

Α) Το εκπαιδευτικό προσωπικό και οι εργαλειοδότριες να επιδεικνύουν τη δήλωση του αποτελέσματος στη Γραμματεία της ΚΣΑΑ,
Β) Οι προπτυχιακοί φοιτητές στην εργαλειοδοσία του 2ου και 3ου ορόφου.

Επισκεφθείτε την ιστοσελίδα https://self-testing.gov.gr/ Συμπληρώστε την ηλεκτρονική φόρμα «Δήλωση αποτελέσματος self-test για COVID-19»,  πατάτε όπου έχετε λογαριασμό, συμπληρώνετε τη δήλωση που εμφανίζεται, την αποθηκεύετε και την εκτυπώνετε.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

Καθηγητής Φοίβος Ν. Μαδιανός