Γενική Ιστολογία εμβρυολογία, 1ου εξαμήνου - Έναρξη 13/10

Από Γραμματεία ΕΠΠΣ

Εγγραφή στο eclass και σύνδεσμοι πρώτων διαλέξεων

Ενημερώνουμε τους πρωτοετείς φοιτητές ότι όλες οι ανακοινώσεις του Εργαστηρίου Ιστολογίας-Εμβρυολογίας της Ιατρικής Σχολής, για το μάθημα της ΓΕΝΙΚΗΣ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ-ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΙΑΣ αναρτώνται στο e-class (κωδικός μαθήματος MED164). Το μάθημα συμπεριλαμβάνεται στα μαθήματα του Τμήματος Οδοντιατρικής (προπτυχιακά-1ο εξάμηνο) και δεν είναι κλειδωμένο.

Οι Διαλέξεις και Εργαστηριακές Ασκήσεις του μαθήματος θα πραγματοποιηθούν εξ’ αποστάσεως (διαδικτυακά) με ζωντανή μετάδοση από το Εργαστήριο Ιστολογίας-Εμβρυολογίας.

Το πρόγραμμα Διαλέξεων χειμερινού εξαμήνου ακ. έτους 2020-21, έχει αναρτηθεί ήδη στο e-class καθώς και τα link μετάδοσης των δύο πρώτων διαλέξεων (Τρίτη 13/10/2020 και Πέμπτη 15/10/2020).

Το πρόγραμμα Εργαστηριακών Ασκήσεων θα ανακοινωθεί σύντομα.

Παρακαλούνται οι πρωτοετείς φοιτητές, μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής τους στο Τμήμα Οδοντιατρικής, να εγγραφούν άμεσα στο μάθημα στο e-class προκειμένου να λαμβάνουν έγκαιρα όλες τις σχετικές ανακοινώσεις του Εργαστηρίου Ιστολογίας-Εμβρυολογίας της Ιατρικής Σχολής, που τους αφορούν.

Από τη γραμματεία φοιτητών του Εργαστηρίου Ιστολογίας-Εμβρυολογίας

----

ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ-ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΙΑΣ (ΤΡΙΤΗ 13/10/20 ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΗ 15/10/20)_link ζωντανής μετάδοσης

ΤΡΙΤΗ 13/10/2020, Διάλεξη με τίτλο «ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑ-ΔΟΜΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΚΥΤΤΑΡΟΥ», Διδάσκων:  Ν. Λαγοπάτη (Επιστημονική συνεργάτης)

Link μετάδοσης: https://youtu.be/0YA8CQiQTgM

ΠΕΜΠΤΗ 15/10/2020, Διάλεξη με τίτλο «ΕΠΙΘΗΛΙΑΚΟΣ ΙΣΤΟΣ», Διδάσκων: Αν. Καθηγήτρια Υ. Δούση-Αναγνωστοπούλου

Link μετάδοσης: https://youtu.be/p9ox-CpHpb8

Μετά το τέλος της κάθε Διάλεξης οι φοιτητές μπορούν να επικοινωνήσουν με e-mail με τους Διδάσκοντες για τυχόν απορίες.

Ν. ΛΑΓΟΠΑΤΗ:   nefeli.lagopati[at]gmail[dot]com

Υ. ΔΟΥΣΗ-ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: ipatiada[at]med.uoa[dot]gr