Ημερίδα τελειόφοιτων φοιτητών οδοντιατρικής D-Students in Action 2024

Σάββατο 2 Μαρτίου 9.30-15.30 ΑΕΠ (κεντρικό αμφιθέατρο) Οδοντιατρικής Σχολής, Θηβών 2, Γουδή, Αθήνα

Για δεύτερη φορά, διοργανώνεται ημερίδα επιχειρηματικής και επαγγελματικής πρακτικής για τους νέους οδοντιάτρους της χώρας.
Στην ημερίδα θα απευθύνουν χαιρετισμό, ο Πρόεδρος της Σχολής, καθηγητής κ. Νικ. Νικητάκης και ο καθηγητής Χρηματοικονομίας και μέλος της διοίκησης του ΕΚΠΑ, κ. Δ. Καινούργιος.
Το επιστημονικό πρόγραμμα της ημερίδας θα το καλύψουν οι τελειόφοιτοι φοιτητές της Σχολής μας, οι οποίοι θα παρουσιάσουν τις εργασίες που εκπόνησαν στα πλαίσια του μαθήματος «Οργάνωση και διαχείριση οδοντιατρείου».
Οι εργασίες που θα παρουσιαστούν θα αξιολογηθούν και θα βραβευθούν από επιτροπή αξιολόγησης στην οποία θα μετέχουν μεταξύ άλλων ο Ομότιμος Καθηγητής της Οδοντιατρικής και εκπρόσωπος της ΕΟΟ στο Συμβούλιο των Ευρωπαίων Οδοντιάτρων (Σ.Ε.Ο.). κ. Ι. Τζούτζας, η συνάδελφος και μέλος της ΕΟΟ κ. Μ. Μενενάκου και ο κ. Β. Σταθόπουλος, εκπρόσωπος της ΕΟΟ στο Συμβούλιο των Ευρωπαίων Οδοντιάτρων.

Σας περιμένουμε

Υπεύθυνη διοργάνωσης και επιστημονικού προγράμματος:
Μαρία Αντωνιάδου, Επ. Καθηγήτρια. mantonia[at]dent.uoa[dot]gr,  Tηλ. 2107461338, 2107461208.