17.06.2016

Πρακτική Άσκηση Φοιτητών σε Οδοντιατρεία 2015-16

Αίτηση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος Φοιτητών για Πρακτική Άσκηση σε Οδοντιατρεία 2015-16

Λόγω κάποιων διαδικαστικών θεμάτων που αφορούσαν το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ υπήρξε πρόβλημα στην έναρξη του προγράμματος Φοιτητών Πρακτικής  Άσκησης σε Οδοντιατρεία.

Έχουμε την δυνατότητα τώρα να εντάξουμε 20  φοιτητές 10ου εξαμήνου για την περίοδο 01-07-2016 έως 31-10-2016. Οι μήνες που θα απασχοληθούν οι φοιτητές είναι ΙΟΥΛΙΟΣ – ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ – ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ (πλην ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ).

Η Πρακτική Άσκηση φοιτητών σε Οδοντιατρεία διαρκεί τρεις μήνες πλήρους απασχόλησης και η αποζημίωση ορίζεται σε 200 ευρώ / μήνα χ 3 μήνες ήτοι 600 ευρώ (συμπεριλαμβανομένης της ασφαλιστικής κάλυψης.
Στην πρώτη ανακοίνωση που έγινε δήλωσαν συμμετοχή 6 φοιτητές ενώ οι υπόλοιποι 13 που θα ενταχθούν στο Πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης σε Οδοντιατρεία, θα πρέπει να συμπληρώσουν - καταθέσουν την Αίτηση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για συμμετοχή στο Πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης σε Οδοντιατρεία μέχρι την 24 Ιουνίου 2016 (θα ακολουθηθεί σειρά προτεραιότητας με βάση την ημερομηνία κατάθεσης της αίτησης).

Η αίτηση μπορεί να  παραδοθεί έντυπα στην κα Πόπη Φουντούλη (Γραμματεία Μονάδας Οστεοενσωματούμενων  Εμφυτευμάτων, 3ος όροφος νέου κτιρίου) ή να αποσταλεί ηλεκτρονικά  στη διεύθυνση: pfountouli1973[at]gmail[dot]com με  θέμα: "ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ - ΑΙΤΗΣΗ ΦΟΙΤΗΤΗ και το ΕΠΙΘΕΤΟ ΤΟΥ ΦΟΙΤΗΤΗ"

Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ

Β. ΠΑΝΗΣ, ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ