14.03.2018

Πρόγραμμα ERASMUS+ για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019

Σύμφωνα με το Πρόγραμμα ERASMUS + για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019 έχει  δοθεί μία (1) θέση για την ανταλλαγή φοιτητών του Οδοντιατρικού Τμήματος του Πανεπιστημίου Αθηνών με το Πανεπιστήμιο Turku της Φιλανδίας.

Υποψηφιότητα μπορούν να υποβάλλουν οι φοιτητές που φοιτούν στο τρέχον 6ο εξάμηνο, προκειμένου να μεταβούν στο 8ο εξάμηνο.

Όσοι προπτυχιακοί φοιτητές πληρούν τις προϋποθέσεις (που αναφέρονται στο επισυναπτόμενο έγγραφο του Τμήματος Ευρωπαϊκών Σπουδών που επισυνάπτεται)  και επιθυμούν να συμμετέχουν στο πρόγραμμα,  παρακαλούνται να  καταθέσουν  στη Γραμματεία του Εργαστηρίου Παιδοδοντιατρικής  (5ος όροφος παλαιού κτιρίου γραφείο 16)  μέχρι την Παρασκευή  26 Μαρτίου 2018 :

1. Βιογραφικό Σημείωμα
  2. Αναλυτική βαθμολογία
  3. Αντίγραφα διπλωμάτων γλωσσομάθειας (για την αγγλική γλώσσα απαραίτητο επίπεδο Β2).

Στη συνέχεια θα ενημερωθούν από την γραμματεία για την ημερομηνία και την ώρα συνέντευξης.

Ακαδημαϊκή Υπεύθυνη  :  Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Αικ.Καββαδία

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στην ιστοσελίδα:  http://www.interel.uoa.gr/erasmus/sm.html