Πρόσκληση φοιτητών 3ου εξαμήνου Ακαδ. Έτους 2021-22

Αγαπητοί φοιτητές,

Η Διοίκηση του Τμήματος, η Επιτροπή Προγράμματος Προπτυχιακών Σπουδών και η Επιτροπή Λοιμώξεων σας καλωσορίζει και σας προσκαλεί σε ενημερωτική συνάντηση την Παρασκευή 8 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 10.00 πμ. στο Αμφιθέατρο Ευθυμίου Παπαντωντίου (ΑΕΠ), Ισόγειο Παλαιού Κτηρίου Οδοντιατρικής. Η ενημέρωση θα περιλαμβάνει πληροφορίες για το αναμορφωμένο πρόγραμμα σπουδών, καθώς και οδηγίες για τη διεξαγωγή της δια ζώσης εκπαιδευτικής διαδικασίας εντός των χώρων της Οδοντιατρικής για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022.

Κατά την προσέλευσή σας θα πρέπει να προσκομίσετε:

• πιστοποιητικό εμβολιασμού (Ελληνικό ή Ευρωπαϊκό, δηλαδή για όσους έχουν ολοκληρώσει προ τουλάχιστον δεκατεσσάρων (14) ημερών τον εμβολιασμό για κορωνοϊό COVID-19, ή έχουν ολοκληρώσει προ τουλάχιστον δεκατεσσάρων (14) ημερών τον εμβολιασμό για κορωνοϊό COVID-19 με μία (1) δόση εμβολίου λόγω νόσησής τους από κορωνοϊό COVID-19) ή
  • βεβαίωση αρνητικού εργαστηριακού ελέγχου για κορωνοϊό COVID-19 είτε με τη μέθοδο PCR ή ελέγχου ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου κορωνοϊού COVID-19 (rapid test) εντός σαράντα οκτώ (48) ωρών πριν την είσοδο.

Από το Γραφείο Προέδρου