Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Προβολή Διάκρισης

Προβολή Ειδήσεων

10.10.2016

Βράβευση Εργασιών σε Διεθνές Συνέδριο Στοματολογίας

H εργασία με τίτλο «TLR-dependent Immune Response in Oral Tongue Squamous Cell Carcinoma» των συγγραφέων Δασκαλόπουλου Α, Νικητάκη Ν, Λάζαρη Α, Αυγουστίδη Δ, Σκλαβούνου Α (Εργαστήριο Στοματολογίας, Οδοντιατρική Σχολή ΕΚΠΑ σε συνεργασία με το A’ Εργαστήριο Παθολογικής Ανατομικής, Ιατρική Σχολή ΕΚΠΑ), η οποία παρουσιάστηκε ως αναρτημένη ανακοίνωση, έλαβε το 1ο βραβείο (First Prize) στην κατηγορία Poster Presentations κατά τις εργασίες του Διεθνούς Συνεδρίου Στοματολογίας 13th Biennial Congress of European Association of Oral Medicine, Τορίνο, Ιταλία 15-17 Σεπτεμβρίου 2016.

Στο ίδιο συνέδριο, η εργασία με τίτλο «Cancer Stem Cell Marker Expression in Oral Squamous Cell Carcinoma» των συγγραφέων Νικητάκη Ν, Barahona K, Aseervatham J, Ogbureke K (σε συνεργασία με το Department of Diagnostic and Biomedical Sciences, School of Dentistry, University of Texas Health Science Center at Houston), η οποία παρουσιάστηκε ως ελεύθερη  ανακοίνωση, έλαβε το 2ο βραβείο (Second Prize) στην κατηγορία Oral Research Presentations.