Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Προβολή Διάκρισης

Προβολή Ειδήσεων

21.07.2023

Διακρίσεις στο 21ο Παμπελοποννησιακό Οδοντιατρικό Συνέδριο

Το 21ο Παμπελοποννησιακό Οδοντιατρικό Συνέδριο διεξήχθη με μεγάλη επιτυχία στον Μυστρά στις 30.06.-02.07.2023. Κατά τις εργασίες του τρείς παρουσιάσεις από μεταπτυχιακές/ούς φοιτήτριες/φοιτητές και μέλη ΔΕΠ της Οδοντιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ έλαβαν σημαντικά βραβεία:

Στην κατηγορία των ελεύθερων ανακοινώσεων την 1η θέση (Βραβείο "Ιωάννης Καρκατζούλης") κατέλαβε η κ. Μαρία Συκαρά (ΜΤΠΧ Περιοδοντολογίας) με την εργασία "Συκαρά Μ., Καρούσης Ι., Κυριακίδου Κ., Πεπελάση Ε.: Η ακτινοβολία laser χαμηλής ισχύος βελτιώνει την επουλωτική συμπεριφορά των ινοβλαστών. In vitro μελέτη σε μοντέλο περιεμφυτευματικής βλεννογονίτιδας".

Στην 3η θέση βρέθηκε ο κ. Αθανάσιος Αργυρούδης (ΜΤΠΧ Στοματοπροσωπικού Πόνου) με την εργασία "Αργυρούδης Α., Παπαδοπούλου Π., Κουρμάσοβα Φ.,Ψάρρας Β.: Νεανική αρθρίτιδα με πρώτη εντόπιση την κροταφογναθική διάρθωση. Σύντομη ανασκόπηση & Παρουσίαση περιστατικού".

Για την καλύτερη επιτοίχια ανακοίνωση βραβεύτηκε η κ. Καλλιόπη Κωνσταντοπούλου (ΜΤΠΧ Προσθετικής) με την εργασία "Κωνσταντοπούλου Κ., Κοσιώνη Α.: Καταγραφή της κατάστασης των κινητών προσθετικών αποκαταστάσεων φιλοξενούμενων σε μονάδες φροντίδας ηλικιωμένων στην Αθήνα- Πιλοτική μελέτη".

Θερμά συγχαρητήρια στις βραβευθείσες και στους βραβευθέντες!

Νικόλαος Νικήτας Γιαννακόπουλος, Αναπληρωτής Καθηγητής, Επιστημονικός Υπεύθυνος 21ου Παμπελοποννησιακού Οδοντιατρικού Συνεδρίου