Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Προβολή Διάκρισης

Προβολή Ειδήσεων

Νέα Διεθνής διάκριση για το Εργαστήριο Βιοϋλικών

Η εργασία των Hatem El-Damanhoury και Μαρίας-Δήμητρας Γκαϊνταντζοπούλου, με τίτλο Self-etching ceramic primer versus hydrofluoric acid etching: Etching efficacy and bonding performance που δημοσιεύτηκε στο περιοδικό Journal of Prosthodontic Research (2018;62:1-9), επίσημου περιοδικού της Ιαπωνικής Προσθετικής Εταιρείας, τιμήθηκε με το βραβείο του καλύτερου δημοσιευμένου άρθρου για το 2018.
Η τελετή της απονομής θα γίνει στα πλαίσια της 128ης επιστημονικής Συνόδου της Ιαπωνικής Προσθετικής Εταιρείας στο Sapporo της Ιαπωνίας τον προσεχή Μάϊο.

Η κ. Γκαϊνταντζοπούλου, πρώην Eπ. Καθηγήτρια της Οδοντιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ και πρώην Αναπληρώτρια Καθηγήτρια του Παν/μίου της Sharjah των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων, κατά την  τελευταία τριετία συνεργάζεται συστηματικά με το Εργαστήριο Βιοϋλικών της Σχολής μας με αντικείμενο τις ιδιότητες και την συμπεριφορά των σύγχρονων υλικών για συντηρητικές και προσθετικές αποκαταστάσεις.