Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Προβολή Διάκρισης

Προβολή Ειδήσεων

01.10.2020

Ο καθηγητής κ. Χρήστος Περισανίδης εξελέγη ως νέος Υπεύθυνος Εκπαίδευσης και Κατάρτισης της European Association for Cranio-Maxillofacial Surgery.

Η Εκτελεστική Επιτροπή και η Γενική Συνέλευση της Ευρωπαϊκής Εταιρείας Κρανιογναθοπροσωπικής Χειρουργικής (European Association for Cranio-Maxillofacial Surgery) εξέλεξαν ως νέο Υπεύθυνο Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (Education and Training Officer) των Στοματικών και Γναθοπροσωπικὠν Χειρουργών της Ευρώπης, τον Έλληνα καθηγητή της Οδοντιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών κ. Χρήστο Περισανίδη.

Είναι η πρώτη φορά στα 50 χρόνια της κορυφαίας αυτής ευρωπαϊκής εταιρείας (1970-2020) που εκλέγεται Έλληνας στη θέση αυτή. Η εκλογή του κ. Περισανίδη στο αξίωμα αυτό είναι η φυσική εξέλιξη της πορείας του ως διεθνώς διακεκριμένου ακαδημαϊκού και χειρουργού και αποτελεί μεγάλη τιμή για την Οδοντιατρική Σχολή του ΕΚΠΑ και τη χώρα μας.

Ευχόμαστε στον κ. Περισανίδη ευδόκιμη και εμπνευσμένη θητεία.