Αρχική σελίδα[Ελληνικά] » Προβολή Κοινωνικής Δράσης

Προβολή Κοινωνικής Δράσης:

30.01.2016

Δράση στα ΚΑΠΗ από το Εργαστήριο Στοματολογίας

Το Εργαστήριο Στοματολογίας συμμετείχε στη δράση του Οδοντιατρικού Συλλόγου Πειραιώς «Γιατί στοματική υγεία σημαίνει… ποιότητα ζωής!» στα ΚΑΠΗ των Δήμων Κορυδαλλού, Καλλιθέας, Ελληνικού-Αργυρούπολης και Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης, την περίοδο 2014-2015. Σκοπός της δράσης ήταν να κατανοήσουν οι ηλικιωμένοι συμπολίτες μας ότι η στοματική υγεία συμβάλει στη διατήρηση της ποιότητας ζωής τους και να κινητοποιηθούν σε θέματα πρόληψης και αντιμετώπισης των νοσημάτων του στόματος. Το συντονισμό της δράσης είχε ο κ. Κ.Ι. Τόσιος, Επίκουρος Καθηγητής της Οδοντιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ και συμμετείχαν οι συνεργάτες/μεπατυχιακοί φοιτητές του Εργαστηρίου Στοματολογίας Γιάννης Γκούβερης, Θάνος Καραγέωργας, Σταυρούλα Μερκουρέα, και Ελένη Καλογήρου.